Gerinc eredetű fülzúgás

2020.05.07

A fülzúgás, tinnitus, fülcsengés több okból is kialakulhat, elsődleges (és talán a legnehezebb) feladatunk tehát kideríteni a probléma okát. E nélkül úgy gondolom nincs értelme semmilyen kezelést elkezdeni (főleg nem gyógyszeres kezelést!). Ha jobban belegondolunk, világossá válik, hogy teljesen értelmetlen pl. keringésre ható gyógyszert szedni, miközben nem ilyen jellegű megbetegedéssel nézünk szembe, esetleg nem is vettünk részt ilyen vizsgálaton.

Arról pedig, hogy mennyire értelmetlen ilyen esetben tüneti kezelést végezni, most nem szeretnék írni... Röviden: bármennyi pénzt elkölthetsz ilyen gyógymódokra, sajnos nem fognak segíteni, mert nem a probléma gyökerére hatnak.
Legfontosabb tehát körbejárni azokat a vizsgálati helyeket, melyekkel kizárhatjuk a hallóideg sérülését, és minden konkrét betegséget/állapotot. Ha mégis fény derül az okra, és kiderül a pontos diagnózis, akkor elkezdhető a kezelés, és nem kell tovább kutakodni!
Van azonban egy nagyon gyakori jelenség, amikor a páciens már mindenhol járt, mindenféle vizsgálaton részt vett, és van egy rakás negatív lelete (aminek egyébként örül), azonban az állandósult problémája változatlanul fennáll, és megkeseríti az életét.
Érdemes ebben az esetben elindulni a nyaki gerinc vizsgálata felé, mert ha minden mást kizártunk, akkor nagy valószínűséggel a kiegyenesedett nyaki görbület miatti állkapocs ízület problémája áll a háttérben.
TÉNYEK:
Az állkapocs ízület szoros összeköttetésben áll a belső füllel (csupán egy vékony membrán választja el őket egymástól).
‼️ Az állkapocs csontot nagyon erős izmok mozgatják, melyek túlfeszülése hosszútávon az állkapocs ízület mechanikai eltéréséhez vezetnek.
‼️ Modern világunk civilizációs problémája, hogy a napi több órás ülés miatt az évek során elveszítjük a megfelelő nyaki görbületünket, mely elengedhetetlen a nyak körüli izmok összehangolt működéséhez.
‼️ A rossz mozgásminta része, hogy a fej előrekerül, a nyaki gerinc normális íve ellapul, sőt "visszatörik", hogy magunk elé lássunk, mindez pedig fokozott tónust hoz létre a kb. 5 kg-os fejet tartó izmokban.
‼️ A nyak hátsó részén található izmok túlműködése pedig negatív hatást gyakorol az állkapocs ízületre, mely miatt időszakos vagy állandósuló tünetek alakulhatnak ki (fülzúgás, szédülés, migrén...).
Az alábbi cikkben részletesen, minden fontos információt megtaláltok ezzel kapcsolatban: https://porckorong.hu/blog/fulzugas-szedules-nyaki-gerinc-es-allkapocsizulet-eredettel/
FONTOS!
Mindenképpen változásra van szükséged.
Ne végezz öndiagnózist! Ne olvasgass fórumokon, és ne képzeld bele magad a másik helyébe, mert 99 %, hogy Neked nem az a bajod!
1. lépés: a szükséges vizsgálatok elvégzése, ezt követően, ha minden negatív, gondold át a mindennapjaidat. Figyeld meg a tartásodat. Mennyit ülsz egy nap? Mennyire vagy stresszes? Milyen kapcsolatokat ápolsz? Milyen a viszonyod a munkatársaiddal? Házastársaddal? Gyermekeiddel? Egyáltalán hogyan zajlik egy napod? A stressz (szoktuk mondani) a nyak-váll területére összpontosul, és ilyenkor nagy nyomásként nehezedik ránk.
Biztosan többen is vagytok, akiknek pszichés eredetet írt le az orvos, mert már nem volt jobb ötlete. Ez nem valami lelkesítő dolog... Pedig lehet, hogy csak mechanikai eltérésről van szó, ami az állkapocs ízületre is hat, és fülzúgással jelzi, hogy a kóros mozgásminta helyreállítására van szükséged.
2. lépés: keress fel egy kollégát, aki ADT-vel foglalkozik (ők képzett gyógytornászok, orvosok).
Bene Máté fizioterapeuta és gerincspecialista kifejlesztett egy módszert, az autodekompressziós terápiát= ADT, melynek lényege többek között a gerinc görbületeinek helyreállítása. A lakóhelyedhez legközelebbi kolléga elérhetőségét megtalálod a www.porckorong.hu oldalon.
Egyetlen alkalommal megbeszélitek a teendőket, megtanuljátok a helyes mozgásminta visszaállításához szükséges gyakorlatokat, és választ kaphatsz az állapotoddal kapcsolatos minden felmerülő kérdésedre.
3. lépés: napi szinten végezd el a megtanult gyakorlatokat (ez kb. 20 percet fog elvenni naponta az életedből).
4. lépés: légy kitartó! Ahogyan a fülzúgás sem egyik napról a másikra "alakult ki", úgy a javuláshoz is idő kell! Türelmesnek kell lenned saját magadhoz.
5. lépés: Ne add fel! A folyamatos zúgás/sípolás rendkívül idegesítő, lehet, hogy hónapok kellenek ahhoz, hogy megszűnjön. DE ne felejtsd el, hogy mechanikai problémát csak mechanikai úton lehet megoldani.

© 2020 hegygerinc.hu Minden jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el